Музеї, музейні колекції Київського національного університу імені Тараса Шевченка

Астрономічний музей

Астрономічний музей при Астрономічній обсерваторії офіційно заснований у 1988 р, перша музейна експозиція відкрита у 1990 р., але екскурсії з популяризації астрономії та історії університетської обсерваторії розпочались ще на початку ХХ ст.
Музей зберігає, вивчає та поширює історію розвитку астрономічних знань та астрономічної освіти в Києві. Музейні фонди налічують понад 20 тис. предметів.Прилади та інструменти, фотографії та особисті речі співробітників, рукописи, документи, креслення, зоряні карти, журнали спостережень та видання розкривають етапи становлення однієї з перших кафедр університету, будівництва університетської астрономічної обсерваторії та її функціонування протягом 170 років. Особлива увага приділена науковим долям київських астрономів, їхній співпраці з місцевою та світовою громадою, формування наукових шкіл та напрямків досліджень. В екскурсіях експонуються також стаціонарні астрономічні інструменти ХІХ ст. в павільйонах, професорський флігель, Київський меридіан, майданчик, на якому спостерігали перші штучні супутники Землі. Змінні виставки знайомлять з ювілейними подіями. В якості інтерактивних екскурсій можна долучитись до астрономічних спостережень на діючих телескопах обсерваторії.

  

Музей співпрацює з багатьма музеями світу подібної тематики, є членом Української Асоціації технічних музеїв, Європейської асоціації збереження академічної спадщини Universeum, Секції університетських музеїв та колекцій Міжнародної Ради музеїв UMACICOM. За свою роботу Музей був відзначений Українською Астрономічною Асоціацією, Українським центром розвитку музейної справи Фонду «Україна 3000» та Фондом «Розвиток України».

 

04053, м. Київ, вул.Обсерваторна, 3
Тел.: +38(044) 486-23-91, 486-27-62
AstroMuz_univ@ukr.net
http://www.observ.univ.kiev.ua/

Повернутися на головну сторінку